مواد لازم

ژله های رنگی در رنگهای مختلف

( من چهار رنگ ژله ی رژیمی که وزن هرکدومشون یک سوم  وزن یه ژله ی معمولی بود برداشتم)

پودر ژلاتین

شکر

آب جوش

شیر

عسل( یا شیر عسلی)

 

مقدار مواد رو عمدا ننوشتم چون بستگی به تعداد ژله هاتون داره

 

حالا بریم جلوتر خودتون میاد دستتون

اگه میخواید این ژله رو واسه شب سرو کنید باید دیشبش ژله های رنگی رو بذارید و صبح هم ژله ی بیس رو.

دیشبش(!) هر بسته از ژله های رنگی رو ( که مال من 30 گرم بود) با نصف ق.م پودر ژلاتین و 1 ق.غ شکر مخلوط میکنیم و 1 لیوان پر آب جوش و خوب هم می زنیم و میذاریم توی یخچال یه شب تا صبح بمونه. آب سرد اضافه نمیکنیم تا این ژله ها از حالت عادی سفت تر بشن که بشه برششون داد.

این ژله ها رو توی یه ظرفی بریزید که ارتفاعشون تقریبا دو سانت اینا بشه تا موقع برش خیلی بلند  یا کوتاه نباشند.

فردا صبح که از خواب پا شدید اول از همه ژله ی بیس رو آماده کنید به این صورت ...

 

2 ق.غ پودر ژلاتین رو با یک لیوان شیر سرد مخلوط کنید. بعد یک لیوان شیر در حال جوشیدن رو بهش اضافه کنید. بعد خوب مخلوط کنید و وقتی به نظرتون دیگه تقریبا مخلوط شده بذاریدش توی ماکروفر یک دقیقه( سر نره یوخ... ) تا جوش بزنه و کامل کامل مخلوط بشن با هم. بعد ½ لیوان شیر عسلی ( یا مثه من 4 ق.غ عسل خووب) رو بهش اضافه کنید و بعد از مخلوط شدنش یک لیوا شیر سرد رو بهش اضافه کنید و هم بزنید.

حواستون باشه که دقیقا طبق این دستور پیش برید تا ژله ی بیستون خراب نشه. منظورم اینه که ترتیبا رو خوب خوب رعایت کنید.

حالا ژله ی بیس رو بذارید همونجوری بمونه( نذارید توی یخچال ها) و ژله های رنگی و درارید و یه چاقوی تیز با یه لیوان آب بیارید. ژله های رنکی رو با این چاقو که هر بار قبل از برش ( و تماس با ژله) باید توی لیوان آب خیس بشه، برش بدید. مجبور نیستید حتمن مربعی ببریدشون. مثلثی یا هر جور که می تونید ببریدشون.

دور ژله ها رو هم ببرید( اون قسمتی که با ظرف تماس پیدا کرده) بعد چون این ژله ها سفت تر از حالت عدین، می تونید با دست برشون دارید.

ظرفی که می خواید ژله رو توش سرو کنید بیارید و کفش یه کیسه بذارید یا مثه من ( که البته یادم نیود کیسه بذارم) دور ظرفتون رو با کره یا کاغذ کره خوب خوب چرب کنید وبریزیدشون توی اون ظرف و حسابی مخلوطشون کنید که هر رنگی یه جا نباشه فقط..

ژله ی بیس رو هم اضافه کنید و ظرف رو یه چند تا تکون بدید که هوای بین ژله ها خالی بشه.

بعد فرش بدید توی یخچال تا شب بمونه و شب بیارید و برش بدید ( میشه راحت برششون داد به شکلای مختلف، اگه ظرفتون فانتزی نباشه) و نوش جوون کنید!

 

منبع:manyekzanam.blogfa.com