درحالی كه كاربرد مایكروفر را در پخت سریع دست‌كم گرفته‌ایم.
به عنوان مثال، برای آماده‌سازی و پخت سوپ لذیذ و جاافتاده‌ای مانند سوپ تره‌فرنگی و كدو حلوایی – كه به نحوه پخت آن  می‌پردازیم – تنها این‌بار 40 دقیقه زمان نیاز است.

مواد لازم:
- 40 گرم كره
- یك عدد یا 500 گرم تره‌فرنگی
- یك كیلوگرم كدو حلوایی (به تكه‌های متوسط خرد شود)
- 2 عدد یا 400 گرم سیب‌زمینی متوسط (خرد شود)
- 4 پیمانه یا یك لیتر آب مرغ
- نصف پیمانه یا 125 میلی‌لیتر شیر
- نصف پیمانه یا 125 میلی‌لیتر خامه

طرز تهیه:
 ابتدا یك ظرف توگود مخصوص مایكروفر را آماده كنید و كره و تره فرنگی خردشده را در آن بریزید. در ظرف را بگذارید و در مایكروفر قرار دهید. مایكروفر را روی قدرت 100 درصد یا حداكثر به مدت 5 دقیقه روشن كنید. در طول این مدت یك‌بار مواد را هم بزنید تا تره‌فرنگی در كره تفت داده شود.
پس از گذشت این مدت، كدو حلوایی، سیب‌زمینی و نصف پیمانه آب مرغ را به تره فرنگی اضافه كرده و ظرف را داخل مایكروفر بگذارید. تنظیمات مایكروفر را روی قدرت حداكثر و مدت زمان 20 دقیقه انجام دهید تا این مخلوط سبزیجات بپزد. در طول پخت، مواد را 2بار هم بزنید.
نكته: درصورتی كه در این مدت زمان، سیب‌زمینی و كدو حلوایی پخته نشد، زمان پخت آن را با همان قدرت بیشتر كنید.
ظرف حاوی مواد را از مایكروفر خارج كرده و باقیمانده آب مرغ را به همراه شیر به مواد بیفزایید. حالا این مخلوط را داخل دستگاه خردكن یا غذاساز بریزید تا به مایه‌ای نرم و یكدست تبدیل شود. سپس مایه را به ظرف توگود مخصوص مایكروفر برگردانده و پس از گذاشتن در روی ظرف، دوباره با حداكثر قدرت و به مدت 5 دقیقه داخل مایكروفر حرارت دهید. در این فاصله زمانی، هم‌زدن مواد را نیز فراموش نكنید.
در پایان، سوپ را به ظرف موردنظر برای سرو منتقل كنید و خامه را روی آن بریزید.